FOODIN – PAREMPAA RUOKAA, PAREMMALLE HUOMISELLE

Foodin on kotimainen perheyritys, joka tekee työtään rakkaudesta lajiin. Tavoitteenamme on luoda ruokakulttuuria, jossa jokaisella on mahdollisuus valita paremmin. Kestävästi ja eettisesti tuotettu, aito ja puhdas ruoka on sijoitus, jossa kaikki voittavat: sinä, viljelijät ja ympäristö. 

 

lasse jalkanen
toimitusjohtaja, yrittäjä, international contacts

lasse@foodin.fi
044 530 0036

maria jalkanen
luova johtaja, yrittäjä

maria@foodin.fi
044 021 0193

Susanna kallio

susanna kallio
Operatiivinen johtaja

susanna.kallio@foodin.fi
040 5462885
Jaakko Halmetoja

JAAKKO HALMETOJA
kehitysjohtaja

jaakko@foodin.fi

eveliina korhonen
tukkuasiakasvastaava

tukku@foodin.fi

045 151 3101

profile avatar profiili tyhjä

Suvi Taalamo
Laatuasiantuntija

suvi@foodin.fi

veera jalkanen
johdon assistentti, taloushallinto

laskutus@foodin.fi

Katri Ollila
Graafinen suunnittelija

katri@foodin.fi

niko tammiruusu
logistiikkapäällikkö

niko@foodin.fi

Elisa Rautasalo
Markkinointi- ja viestintäasiantuntija

elisa@foodin.fi

Arto Aarrelampi
TEHTAANJOHTAJA

arto@foodin.fi

Miikka Laine

miikka laine
kenttämyyntipäällikkö

miikka@foodin.fi
050 511 6531

Maija Lounasto
Tuotantopäällikkö

maija@foodin.fi

Jari Lahtinen
Avainasiakaspäällikkö Food Service

jari@foodin.fi
040 147 7430

Emilia Nislin
kuluttaja-Asiakasvastaava

info@foodin.fi

040 648 6670

Sami Leskinen
Aluemyyntipäällikkö

sami@foodin.fi
040 678 7358

Emmi Heinonen

EMMI HEINONEN
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

emmi@foodin.fi

040 962 0339

OLGA SCHMIDT
MYYNTIEDUSTAJA

olga@foodin.fi

JARNO KÄRKKÄINEN
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

jarno@foodin.fi

040 822 2529

Miia miiluniemi
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

miia@foodin.fi

045 677 0805

TUTUSTU TARINAAMME

Luomuruoka kasvattaa suosiotaan maailman laajuisesti. Perustajamme Lasse Jalkanen on kulkenut yli kymmenen vuoden matkan paremman ruokakulttuurin asialla ja kehittänyt merkittävästi alaa kotimaassamme. Haluamme jakaa tarinamme ja kertoa, miten ja miksi yksi Suomen merkittävimpiin kuuluva luomuelintarviketoimija Foodin on saanut alkunsa ja miten tulemme jatkamaan paremman ruokakulttuurin levittämistä edelleen! 

Katso video ja lue tarinamme täältä

LUE LISÄÄ FOODINISTA