FOODIN – PAREMPAA RUOKAA, PAREMMALLE HUOMISELLE

Foodin on kotimainen perheyritys, joka tekee työtään rakkaudesta lajiin. Tavoitteenamme on luoda ruokakulttuuria, jossa jokaisella on mahdollisuus valita paremmin. Kestävästi ja eettisesti tuotettu, aito ja puhdas ruoka on sijoitus, jossa kaikki voittavat: sinä, viljelijät ja ympäristö. 

 

lasse jalkanen
toimitusjohtaja, yrittäjä, international contacts

lasse@foodin.fi
044 530 0036

maria jalkanen
luova johtaja, yrittäjä

maria@foodin.fi
044 021 0193

Susanna kallio

susanna kallio
Strategia- ja brändijohtaja

susanna.kallio@foodin.fi
040 5462885
profile avatar profiili tyhjä

Samuli Ylisuvanto
Kaupallinen johtaja

samuli@foodin.fi

050 594 6984

JAAKKO HALMETOJA
kehitysjohtaja

jaakko@foodin.fi

eveliina korhonen
tukkuasiakasvastaava

tukku@foodin.fi

045 151 3101

Santtu Sakko
ostopäällikkö, Purchase manager

santtu@foodin.fi

veera jalkanen
johdon assistentti, taloushallinto

laskutus@foodin.fi

Katri Ollila
Graafinen suunnittelija

katri@foodin.fi

profile avatar profiili tyhjä

Emilia Nislin
kuluttaja-Asiakasvastaava

info@foodin.fi

040 648 6670

niko tammiruusu
logistiikkapäällikkö

niko@foodin.fi

miikka laine
kenttämyyntipäällikkö

miikka@foodin.fi
050 511 6531

Arto Aarrelampi
TEHTAANJOHTAJA

arto@foodin.fi

Jari Lahtinen
Aluemyyntipäällikkö

jari@foodin.fi
040 147 7430

Maija Lounasto
Tuotantopäällikkö

maija@foodin.fi

Sami Leskinen
Aluemyyntipäällikkö

sami@foodin.fi
040 678 7358

profile avatar profiili tyhjä

EMMI HEINONEN
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

emmi@foodin.fi

040 962 0339

profile avatar profiili tyhjä

OLGA SCHMIDT
MYYNTIEDUSTAJA

olga@foodin.fi

profile avatar profiili tyhjä

JARNO KÄRKKÄINEN
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

jarno@foodin.fi

040 822 2529

TUTUSTU TARINAAMME

Luomuruoka kasvattaa suosiotaan maailman laajuisesti. Perustajamme Lasse Jalkanen on kulkenut yli kymmenen vuoden matkan paremman ruokakulttuurin asialla ja kehittänyt merkittävästi alaa kotimaassamme. Haluamme jakaa tarinamme ja kertoa, miten ja miksi yksi Suomen merkittävimpiin kuuluva luomuelintarviketoimija Foodin on saanut alkunsa ja miten tulemme jatkamaan paremman ruokakulttuurin levittämistä edelleen! 

Katso video ja lue tarinamme täältä

LUE LISÄÄ FOODINISTA