Parempaa ruokaa paremmalle huomiselle

Foodin on kotimainen perheyritys, joka tekee työtään rakkaudesta lajiin. Tavoitteenamme on luoda ruokakulttuuria, jossa jokaisella on mahdollisuus valita paremmin. Kestävästi ja eettisesti tuotettu, aito ja puhdas ruoka on sijoitus, jossa kaikki voittavat: sinä, viljelijät ja ympäristö. 

 

lasse jalkanen
toimitusjohtaja, yrittäjä, international contacts

lasse@foodin.fi
044 530 0036

maria jalkanen
luova johtaja, yrittäjä

maria@foodin.fi
044 021 0193

 

Jaakko Halmetoja

JAAKKO HALMETOJA
Tuotekehitys- ja vastuullisuusjohtaja

jaakko@foodin.fi

 

Miikka Laine

miikka laine
myyntijohtaja

miikka@foodin.fi
050 511 6531

 

Arto Aarrelampi
TEHTAANJOHTAJA

arto@foodin.fi

Maija Lounasto
Tuotantopäällikkö

maija@foodin.fi

Anne Riitamäki
osto- ja logistiikkapäällikkö

anne@foodin.fi

Jari Lahtinen
Avainasiakaspäällikkö Food Service

jari@foodin.fi
040 147 7430

teemu nokkonen
Tuotannon suunnittelu- ja kehityspäällikkö

teemu@foodin.fi

Miia miiluniemi
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

miia@foodin.fi

045 677 0805

niko tammiruusu
varastopäällikkö

niko@foodin.fi

 

Sami Leskinen
Aluemyyntipäällikkö

sami@foodin.fi
040 678 7358

Emmi Heinonen

EMMI HEINONEN
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

emmi@foodin.fi

040 962 0339

JARNO KÄRKKÄINEN
ALUEMYYNTIPÄÄLLIKKÖ

jarno@foodin.fi

040 822 2529

OLGA SCHMIDT
MYYNTIEDUSTAJA

olga@foodin.fi

Daniel Hernandez
Tuotekehitysasiantuntija

daniel@foodin.fi

 

 

 

profile avatar profiili tyhjä

Daniel Hernandez
Tuotekehitys-asiantuntija

daniel@foodin.fi

 

 

 

Suvi Taalamo
Laatuasiantuntija

suvi@foodin.fi

 

 

Elisa Rautasalo
Markkinointi- ja viestintäasiantuntija

elisa@foodin.fi

Katri Ollila
Graafinen suunnittelija

katri@foodin.fi

veera jalkanen
johdon assistentti, taloushallinto

laskutus@foodin.fi

eveliina korhonen
tukkuasiakasvastaava

tukku@foodin.fi

045 151 3101

Emilia Nislin
kuluttaja-Asiakasvastaava

info@foodin.fi

040 648 6670

profile avatar profiili tyhjä

Eetu Salonen
varastovastaava

eetu@foodin.fi

 

TUTUSTU TARINAAMME

Luomuruoka kasvattaa suosiotaan maailman laajuisesti. Perustajamme Lasse Jalkanen on kulkenut yli kymmenen vuoden matkan paremman ruokakulttuurin asialla ja kehittänyt merkittävästi alaa kotimaassamme. Haluamme jakaa tarinamme ja kertoa, miten ja miksi yksi Suomen merkittävimpiin kuuluva luomuelintarviketoimija Foodin on saanut alkunsa ja miten tulemme jatkamaan paremman ruokakulttuurin levittämistä edelleen! 

Katso video ja lue tarinamme täältä

LUE LISÄÄ FOODINISTA