CHOCO LOVE AKTIVOITU TRAIL MIX ON TODELLINEN SUKLAANRAKASTAJAN EVÄS
Hurmaava suklainen Choco love aktivoitu trail mix -evässekoitus taltuttaa herkkunälän ravinteikkaasti! Kaikki sekoituksen sisältämät raaka-aineet ovat raakasuklaakuorrutettuja ja Suomessa valmistettuja. Tämä evässekoitus maistuu koko perheelle.
Evässekoitus sisältää aktivoituja (liotettuja, esi-idätettyjä ja kuivattuja) cashew-pähkinöitä ja manteleita. Pehmeä banaani, makea mulperinmarja ja kipakka inkivääri luovat pähkinöiden kanssa koko perheelle sopivan sekoituksen, jota on vaikea vastustaa. Raakasuklaalla kuorrutetut herkut sopivat niin metsäpoluille kuin lauantai-illan karkkipussiksikin.
Aktivointi tarkoittaa siementen tai pähkinöiden liotusta ja sen jälkeistä esi-idätystä eli kuivausta ennen itämisvaiheen etenemistä pidemmälle. Aktivointi nimensä mukaisesti aktivoi eli moninkertaistaa pähkinän tai siemenen ravinteiden hyödynnettävyyden. Aktivoidusta pähkinästä tai siemenestä saat siis moninverroin ravinteita tavanomaiseen verrattuna. Lisäksi aktivointi tekee koostumuksesta herkullisen rapean.
Foodin lähti rakentamaan omia trail mixejään vahvasti omiin arvoihinsa nojaten – niiden oli oltava herkullisia, monipuolisia ja ennen kaikkea ravinnerikkaita. Löydät valikoimastamme myös kaksi muuta Trail Mix -makua: monipuolisen ja trooppisia vivahteita väläyttelevän Smart Mixin sekä hapankirsikkainen hyvän mielen sekoituksen, High Fiven.
Pakattu tehtaassa, jossa käsitellään pähkinöitä (cashew-, para-, pekaani-, pistaasi-, macadamia-, hassel- ja saksanpähkinöitä) mantelia, seesaminsiemeniä ja heraproteiinia (maidosta).
Joonas –
Ajaa karkkipussin asian!
Lotta –
miten joku terveellinen voi olla näin hyvää?!
Love –
Ylitti odotukset. Miten voi olla näin hyvää?
Heidi –
Ohhoh nyt on hyvää, kiitos👌🏻. Tätä pitää saada lisää. Sopii naposteluun tai kävelylle tmv pikku evääksi. Täytyy myös muut maut testata.
Aino Petäjäkangas (varmistettu kirjoittaja) –
Paras herkku ja välipala👌🏻
Suzy –
Tää on niin hyvää! Eka kerran kokeiltuani suorastaan ahnin koko pussillisen 😂
Mummo –
Ekaa kertaa maistoin. Kyllä on hyvää!
Liisa –
Tää on paras herkku mitä ikinä olen maistanut!
hannas (varmistettu kirjoittaja) –
Tässä pussissa ihan kaikki on täydellistä, en muuttaisi mitään! 😍
sr (varmistettu kirjoittaja) –
Paras terveellinen herkku mitä tiedän
Lina –
5/5 paras välipala 🙂