PEHMEÄ JA MAKEA VALKOSUKLAARUSINA VAAJAKOSKELTA
Täyteläisen pehmeä ja makea valkosuklaarusina on vastaus asiakkaidemme herkkutoiveisiin! Erityisesti vaaleiden ja makeiden makujen ystäville suunniteltu valkosuklaarusina maistuu koko perheelle sellaisenaan tai osana jälkiruokia ja leivontaa.
Valkosuklaarusina on ihastuttava herkku jo sellaisenaan, mutta sitä voi hyödyntää monipuolisesti myös leivonnassa ja jälkiruokien valmistuksessa! Suklaarusinoita voi lisätä esimerkiksi leivonnaisiin, ja niitä voi käyttää monipuolisesti jälkiruoka-annosten viimeistelyyn ja koristeluun. Tämä luomurusina on erityisen suosittu esimerkiksi kakkukoristeena, ja niitä on ihana ripotella myös esimerkiksi myslin tai granolan joukkoon.
PEHMEÄ LUOMUSUKLAARUSINA VALMISTETAAN UUSIUTUVALLA AURINKOENERGIALLA
Valkosuklaarusinat valmistetaan Foodinin omalla tehtaalla Vaajakoskella, Suomen suklaarusinoiden pääkaupungissa! Valkosuklaarusinoiden valmistukseen on käytetty tehtaallamme ainoastaan uusiutuvaa aurinkoenergiaa. Ainutlaatuinen valkosuklaa valmistuu raakasuokosokerista, kaakaovoista, kookosmaitojauheesta sekä ripauksesta merisuolaa. Se on herkullistakin herkullisempi makunautinto kaikenikäisille makeiden makujen ystäville.
Foodinin valkosuklaarusinoissa käytettävä kaakaovoi valmistetaan Criollo-alkuperäislajikkeen kaakaopavuista kylmäpuristamalla, jotta sen luonnolliset ominaisuudet säilyisivät mahdollisimman hyvin. Criollo-kaakaopapujemme juuret ulottuvat syvälle Perun Amazonian vehreisiin sademetsiin, jossa pienet perheyhteisöt viljelevät kaakaopapuja vastuullisesti ja kestävän kehityksen mukaisesti. Yhteisöjen kanssa tehdään tiivistä yhteistyötä, ja viljelymenetelmiä kehitetään tarjoamalla koulutusta ja puitteet parhaaseen mahdolliseen viljelyyn. Näin kaakaoviljelijöiden elanto turvataan, heille varmistetaan reilu korvaus, ja heidän lapsensa pystyvät käymään koulua.
HYVIKKISYY
2-laatu, tuotteen/pakkauksen ulkonäkö eroaa alkuperäisestä.
Valmistettu tehtaassa jossa käsitellään pähkinöitä (cashew-, para-, pekaani-, pistaasi-, macadamia-, hassel– ja saksanpähkinöitä) mantelia, seesaminsiemeniä ja heraproteiinia (maidosta).
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.